Co třeba silent disco na svatbě?

02.11.2022

Silent disco na svatbě není žádné sci-fi, naopak je to netradiční a funkční řešení. Proč? K tomu se brzy dostaneme. Nejprve si řekneme co to vlastně silent disco je.

Silent disco neboli tichá diskotéka je událost, při které lidé tančí na hudbu poslouchanou na bezdrátových sluchátkách bez užití reproduktorů. To znamená, že v místě konání "neřve hudba z repráků", je ticho, maximálně je slyšet zpěv tanečníků se sluchátky nebo lidi, kteří zrovna netančí a povídají si u stolu.

Speciální bezdrátová sluchátka umožňují návštěvníkům akce přepínat mezi 2 rádiovými kanály, v praxi to znamená mezi 2 DJ's nebo 2 sety, které hraje jeden DJ. Sluchátka jsou navíc vybavena barevnou diodou, která ukazuje jakého z DJ/set lidé právě poslouchají.

A proč tedy doporučuji popřemýšlet o silent disco na svatbě?

1. Lze ho využít na místech, kde je problém s hlasitou hudební produkcí nebo se striktním zákazem produkce po 22:00. Navíc každý si na sluchátkách nastaví hlasitost přesně podle sebe.

2. Každý si vybere to své, protože na jednom kanálu DJ mixuje např. oldies hity a na druhém jede současnou taneční muziku nebo třeba metalový set. Tanečníci si přepínají pomocí stisknutí tlačítka.

3. Je to nevšední zážitek, na který budou všichni dlouho vzpomínat.

4. Silent disco lze kombinovat s tradiční hudební produkcí.

Určitě se najdou i další výhody. Z vlastní praxe (viz video v úvodu) mohu silent disco jedině doporučit. V případě dotazů či zájmu o silent disco mě neváhejte kontaktovat.

Váš Libor Janíček