Liborův tip na místo pro nezapomenutelnou svatbu

02.02.2022

Vybrat to nejlepší místo pro svatbu je často tvrdý oříšek. Musí mít kouzlo, nabídnout veškeré zázemí pro obřad, hostinu i svatební party. Nesmí chybět kvalitní personál, zkušenosti, tradice a hlavně musím mít volné kapacity na vámi požadovaný termín. Měl bych pro vás tip na jedno z ideálních míst pro svatbu v Plzni...

Jako svatební DJ a moderátor jsem za posledních dvanáct let hrál na celé řadě míst, zámkem počínaje a zahradou snoubenců konče. V minulém roce se mi ale poštěstilo odehrát několik krásných svateb na místě, které přirostlo k mému srdci jako mávnutím proutku.

Historie rodového statku Matasů v Plzni Černicích sahá nejméně do roku 1592 a i současní majitelé pocházejí z tohoto rodu. Možná právě proto věnují Restauraci a penzionu U Matasů takovou péči - tradice prostě zavazuje.

Celý statek, který je v současnosti nemovitou kulturní památkou, po devastaci komunistickým režimem, citlivě opravili, přičemž zachovali maximum z původní vesnické architektury. Vtiskli tím místu nejen unikátní vzhled, ale i slovy nepopsatelnou atmosféru.

Jak často říkám, dobrou svatbu nedělá jen místo, ale vytváří ji dobří lidé. A to platí U Matasů dvojnásob. Příjemný personál, který tvoří usměvaví profesionálové, pro které není nic problém, je zde samozřejmostí. Provozní Karel se spokojí pouze s prvotřídní kvalitou v každém detailu. Takže si na jídlu a pití opravdu pochutnáte, stejně tak všechny jím zajištěné služby jsou špičkové.

Popravdě, při svatbě U Matasů vlastně nepotřebujete ani svatební koordinátorku, protože svatbu s vámi připraví v podstatě "na klíč". Navíc novomanžele i hosty s radostí ubytují ve stylových pokojích za zvýhodněné ceny. A když už jsme u těch cen, pokud budete mít na svatbě minimálně 25 hostů, využijete svatební hostinu včetně oběda a večerního rautu, ušetříte za pronájem statku krásných 20 000 Kč. A to se vyplatí.

O tomto svatebním místě by se dala napsat kniha, už jen proto, že se zde ročně odehraje více než 50 svateb. Pokud se mi vás podařilo nadchnout pro toto svatební místo, mrkněte na stránku: https://www.svatbaumatasu.cz/.

Těším se právě na tu vaši svatbu U Matasů, na které mi bude ctí hrát a moderovat.

Váš Libor Janíček