Poznáme se

07.12.2020

Pokud se vy a vaši svatební hosté nebojíte odvázat a jste pro každou špatnost, tak svatební hra Poznáme se bude ideální právě pro vás. Navíc můžete zapojit i velký počet hostů a nudit se určitě nikdo nebude. Jak začít s poznáváním? Stačí číst dál...

Jak tedy na hru Poznáme se?

Připravte si šátek nebo jakékoli jiné klapky na oči a uvolněte svatební parket. Do akce povolejte nevěstu a ženicha, přičemž v tomto případě má přednost ženich, který poznává jako první. Jeden ze svědků nebo ten, který hru na svatbu přinese, zaváže ženichovi oči a prověří, zda ženich skutečně nevidí (např. tak se že některý z mužů nakloní, jakoby chtěl ženicha políbit, pokud neucukne, skutečně nevidí).

V tuto chvíli moderátor pozve na taneční parket k nevěstě další ženy ideálně různého stáří. Počet hrajících není omezen, ale ideálně 6 až 10 žen. Pokud má nevěsta sestru, tak ta nesmí určitě chybět.

Ženy se seřadí do řady či půlkruhu a mírně si vyhrnou šaty tak, aby poodhalily kotník levé nožky (ideálně by si měly vyzout botu, protože někteří ženiši tuší, jaké boty má nevěsta právě na nohou). Ženich po té v pokleku se zavázanýma očima osahává všem ženám spodní část nohy (neměl by sahat výše než na koleno) a snaží se najít nevěstu. Ten, kdo ženichovi zavazoval oči, mu během hledání poskytuje asistenci (směřuje ho ke kotníkům žen). Hledání by měl podpořit moderátor vtipnými glosami a je vtipné sem tam zopakovat komentáře ženicha při osahávání kotníků zúčastněných žen. Ženich může postupně vyřadit některé ženy a nechat si dvě až tři na finální rozhodnutí, ve kterém "ukáže" na tu nožku, která podle něj patří nevěstě.

Až do této chvíle se se svatebními hosty dobře bavila nevěsta, zvláště pak, pokud ji ženich poznal podle jejího kotníku. Ale v tento moment přichází řada na ni. Jeden ze svědků jí zaváže oči a opět proběhne test, zda nevěsta skutečně nevidí. Moderátor po té pozve na taneční parket muže, jejichž počet není omezen, ale ideálně 6 až 10 mužů. I zde platí bratři a bratranci ženicha jsou v soutěži obzvláště vítáni.

Pánové si sundají saka a seřadí se do řady či půlkruhu zády k nevěstě a mírně vytrčí svá pozadí. Nevěsta následně rukama ohmatává jednotlivá pozadí a snaží se vypátrat ženicha. I v tomto kole poskytuje asistenci nevěstě ten, kdo jí zavazoval oči. Nevěsta stejně jako ženich může do užšího kola poslat dva až tři muže, jejichž pozadí si ještě jednou řádně prohmatá a nakonec vybere jedno, které by mělo patřit ženichovi.


Přidám některé mé postřehy a tipy:

1. Doporučuji tuto hru zařadit až po 22té hodině, kdy už prarodiče a možná i rodiče budou zmoženi po náročném svatebním dni na cestě domů nebo na pokoj.

2. Nezapomeňte ženichovi mezi ženy přimíchat alespoň jednoho muže ideálně s bujným ochlupením a nevěstě naopak nějakou tu ženu. Umocníte tím zábavu, protože reakce bývají překvapivé.

3. Velice důležité je, aby moderátor několikrát upozornil svatební hosty, aby nevěstě a ženichovi nenapovídali a nejmenovali soutěžící. Stejně tak soutěžící ženy a muži musí být potichu a pokud možno se ani nesmát.

4. Samozřejmě můžete vybrat i další části těla (např. ušní lalůček, zápěstí nebo ruka - pozor na prstýnky), podle kterých se budou novomanželé poznávat.


A poslední tip na závěr...

Samozřejmě bych vám mohl poradit, že by některý z mužů mohl odložit nejen sako a ukázat své nahé pozadí, ale přeci jen i v pokročilých nočních hodinách je třeba myslet na to, že svatba je životní událost. Proto přidám nápad na úrovni.

Nevěsta se zavázanýma očima nemusí osahávat jen statická pozadí soutěžících mužů, ale může hledat ženicha během tance. Doporučuji netančit na úplný ploužák, spíše na něco středně rychlého. Muži se postaví do kruhu a postupně se v tanci s nevěstou střídají (bez mluvení) a klidně několikrát. Věřte mi, že si každý z mužů včetně ženicha dá hodně záležet, aby nevěstu zmátli, což slibuje pořádnou zábavu. I zde platí, že nevěsta postupně vyřazuje ty, o kterých si je jistá, že nejsou ženichem, až zůstane poslední tanečník, který podle nevěsty je její manžel.

V případě dotazů ke hře Poznáme se mě neváhejte kontaktovat. A moc mě potěší, když budu mít tu čest moderovat tuto hru právě na vaší svatbě.

Váš Libor Janíček