Tři výhody páteční svatby

08.02.2022

Svatba bude v sobotu. Je to tradice. Na nejkrásnějším místě a hlavně musíme vybrat to nejlepší datum s krásnými čísly, aby sis ho snadno zapamatoval. Tak nějak uvažuje v Česku většina snoubenců. Aniž by to možná tušili, pouští se do jedné z nejtěžších akčních her, jejíž obtížnost exponenciálně stoupá, pokud rozhodnutí pustit se do svatebních příprav přijde ve stejném roce, ve kterém se má svatba odehrát. 

Proč si to ale dělat zbytečně složité, trávit moře času neúspěšným poptáváním a nakonec se muset spokojit s tím, co je dostupné, ne s tím, co jsme původně chtěli? Radím vám, nedělejte to a zkuste popřemýšlet o svatbě v pátek.

Páteční svatba je stejně krásná jako sobotní. To jako svatební DJ mohu bez váhání potvrdit. Má ale navíc oproti sobotní svatbě i několik celkem podstatných výhod.

1. Mnohem větší výběr volných termínů

Ať už se jedná o svatební místa, catering, fotografy nebo třeba svatební DJe, ti kvalitní mají ve svých diářích víceméně rezervované všechny soboty od května do října. Rezervace se totiž domlouvají minimálně rok dopředu, nejpozději pak v lednu probíhajícího roku. Pokud se tedy v únoru rozhodnete zařizovat svatbu, která má proběhnout v červnu, zažijete doslova peklo.

Páteční svatba vám ale může spoustu starostí usnadnit. Páteční termíny bývají i u profesionálů mnohem dostupnější a většina lidí pracující ve "svatebním průmyslu" s radostí přivítá poptávku na jiný den, než je sobota. Stejně jako mě, je opravdu nebaví odpovídat na patnáctou poptávku na ten samý sobotní termín a všechny, koho mohli doporučit, už doporučili.

2. Můžete se dostat na zajímavější cenu

Mnohem více volných termínů, ale právě možná finanční úspora je pravděpodobnější a častější právě u pátečních svateb nejen v případě míst, kde se svatby pořádají. Stejně tak další služby, bez kterých se na pořádné svatbě neobejdete, vás při pátečním termínu mohou potěšit nějakou menší slevou nebo dárečkem. Tak proč se o to připravit lpěním na sobotním termínu svatby?

3. Delší čas na posvatební rekonvalescenci

Kvůli vaší svatbě si v pátek vezme volno každý, kdo vás má rád a nechce si nechat ujít váš velký den. O to se opravdu nemusíte bát. Každoročně hraji i na svatbách ve středu či čtvrtek a nikdy jsem neslyšel, že by s tímto byl problém. Výhodou páteční svatby je hlavně to, že pokud se svatební party protáhne až do brzkých ranních hodin a alkohol teče proudem, máte celý víkend na posvatební rekonvalescenci. Akčnějším svatebním hostům navíc vaše svatba nebude kolidovat s jinou akcí v sobotu večer, což jistě přivítají.

Určitě by se našly další výhody páteční svatby, ale uvedené tři jsou ty nejpodstatnější. Pokud právě teď upouštíte od svatby v sobotu, děláte dobře. Věřím, že mi po tom, co si řeknete ano, dáte za pravdu.

Těším se právě na tu vaši páteční svatbu, na které mi bude ctí hrát a moderovat.

Váš Libor Janíček